DM Medeldistans Södermanland 2009fr 2009-09-04 07:52
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

  Bricka     Nr.   Namn                      Klubb                              Start 


H75  (8)     2100 m                                       

  205035           Rune Eriksson             Nyköpings OK                       10:57 
  229437           Ove Wigertz               Nyköpings OK                       10:59 
  304919           John af af Sandeberg      Eskilstuna OL                      11:01 
   36274           Lennart Pettersson        Strängnäs-Malmby OL                11:03 
   37884           Olle Pettersson           Nyköpings OK                       11:05 
   29699           Nils Tjernberg            Södertälje IF                      11:07 
  259035           Alf Lundkvist             OK Tor                             11:09 
  259207           Göran Larsson             Södertälje-Nykvarn OF              11:11 



H70  (8)     2700 m                                       

   52393           Inge Gustavsson           Strängnäs-Malmby OL                11:18 
  433455           Lennart Schweitz          OK Grip                            11:20 
   16931           Sune Lindell              OK Hällen                          11:22 
  352799           Robert Bohman             Södertälje-Nykvarn OF              11:24 
  355809           Sixten Westerlund         OK Grip                            11:26 
  216409           Nils Hugo Johansson       OK Tjärnen                         11:28 
  302303           Bo Norenvik               OK Tor                             11:30 
   36965           Lennart Karlsson          OK Grip                            11:32 



H65  (19)    2700 m                                       

   27089           Bengt Mattiasson          Södertälje-Nykvarn OF              10:54 
   29692           Arne Almström             Södertälje-Nykvarn OF              10:57 
   52390           Karl-Erik Sundström       Strängnäs-Malmby OL                11:00 
  205054           Kjell Johansson           Nyköpings OK                       11:03 
  409804           Bengt Jönsson             Åkers IF                           11:06 
  403552           Lennart Olsson            IK Standard                        11:09 
  341094           Erik Rundström            OK Tjärnen                         11:12 
  304924           Jerry Holm                Eskilstuna OL                      11:15 
   30213           Bengt Bucht               Katrineholms OK                    11:18 
   29694           Lars Nord                 Södertälje IF                      11:21 
   27201           Sven-Arne Nilsson         OK Klemmingen                      11:24 
  351002           Ingemar Gustafsson        OK Tjärnen                         11:27 
  362074           Ingemar Greis             OK Måsen                           11:30 
  256433           Lars Gustafsson           Strängnäs-Malmby OL                11:33 
  205053           Kurt Nilsson              Nyköpings OK                       11:36 
  302302           Karl-Robert Moqvist       OK Tor                             11:39 
  403557           Kjell Blomberg            IK Standard                        11:42 
  351008           Jouko O Pajulampi         OK Tjärnen                         11:45 
  350708           Ulf Svedestam             Eskilstuna OL                      11:48 



H60  (19)    2700 m                                       

  654082           Greger Wedin              Södertälje-Nykvarn OF              10:53 
  351144           Börje Karlsson            OK Nalle                           10:56 
   36096           Lars Johnsson             OK Måsen                           10:59 
  262445           Inge Löwegren             Katrineholms OK                    11:02 
  403475           Karl-Gösta Harvenberg     Nyköpings OK                       11:05 
  204926           Christer Andén            Södertälje-Nykvarn OF              11:08 
  409858           Gunnar Carlén             OK Måsen                           11:11 
   38908           Olle Arman                Nyköpings OK                       11:14 
  811029           Lars Mårsell              Södertälje-Nykvarn OF              11:17 
  202481           Kjell Nilsson             OK Klemmingen                      11:20 
    7975           Sten Eriksson             Strängnäs-Malmby OL                11:23 
  527677           Rolf Karlsson             OK Hällen                          11:26 
  306681           Stig Thorsson             Södertälje-Nykvarn OF              11:29 
   37159           Hans Holgersson           OK Måsen                           11:32 
  205047           Curt Carlsson             Nyköpings OK                       11:35 
   28479           Bendy Wallin              Södertälje-Nykvarn OF              11:38 
  409806           Kurt Springare            Åkers IF                           11:41 
  205059           Hans-Ove Eriksson         Nyköpings OK                       11:44 
  306683           Roland Kusgård            Södertälje-Nykvarn OF              11:47 



H55  (14)    3300 m                                       

  437500           Kent Påledal              Strängnäs-Malmby OL                11:33 
  510106           Knut Åke Hallebro         OK Klemmingen                      11:35 
  243882           Sven Roy Fransson         Ärla IF                            11:37 
   36712           Peter Rasmussen           Nyköpings OK                       11:39 
   12444           Magnus Karlsson           OK Hällen                          11:41 
  259354           Göran Davidsson           OK Klemmingen                      11:43 
  351003           Jan Jonsson               OK Tjärnen                         11:45 
  520822           Lennart Lundquist         OK Nalle                           11:47 
  259481           Lars G Andersson          OK Hällen                          11:49 
  540305           Mats Johansson            Södertälje-Nykvarn OF              11:51 
  204927           Kjell-Åke Pramlid         OK Klemmingen                      11:53 
  306421           Tommy Ljungkvist          Ärla IF                            11:55 
  264139           Kenth Bergendahl          Nyköpings OK                       11:57 
   27651           Hans Öberg                OK Hällen                          11:59 



H50  (14)    3300 m                                       

   36683           Göran Börjeskog           OK Tor                             11:00 
  259145           Bo Norrman                Eskilstuna OL                      11:02 
  590311           Stefan Westlin            OK Måsen                           11:04 
  259233           Ingvar Blomberg           Nyköpings OK                       11:06 
  204654           Stefan Persson            Södertälje-Nykvarn OF              11:08 
  262450           Torgny Jeppson            Katrineholms OK                    11:10 
   38459           Arne Nilsson              Nyköpings OK                       11:12 
  302276           Tomas Andersson           OK Tor                             11:14 
    7903           Dag Sundin                Strängnäs-Malmby OL                11:16 
   27662           Stefan Gustafsson         OK Hällen                          11:18 
  205048           Ulf Hylander              Nyköpings OK                       11:20 
  500008           Tore Eklund               Södertälje-Nykvarn OF              11:22 
  262451           Håkan Palmfjord           Katrineholms OK                    11:24 
  348314           Torbjörn Johansson        Nyköpings OK                       11:26 



H45  (21)    3700 m                                       

  344666           Kjell Ehn                 Södertälje-Nykvarn OF              10:52 
  334339           Peter Askeljung           OK Klemmingen                      10:55 
  259391           Anders Eriksson           OK Hällen                          10:58 
  306902           Bengt Pettersson          Nyköpings OK                       11:01 
  641704           Björn Carlsson            OK Hällen                          11:04 
  350573           Joakim Eriksson           Södertälje-Nykvarn OF              11:07 
  306405           Ulf Carlsson              Ärla IF                            11:10 
  205046           Per Carlsson              Nyköpings OK                       11:13 
  229222           Jan-Erik Andersson        Strängnäs-Malmby OL                11:16 
   27589           Lennart Borg              Södertälje-Nykvarn OF              11:19 
  205031           Dan Nilsson               Nyköpings OK                       11:22 
  202409           Göran Karlsson            OK Hällen                          11:25 
   21404           Gustav Davidsson          OK Klemmingen                      11:28 
  909205           Johan Hammarström         OK Måsen                           11:31 
  306900           Mats Hall                 Nyköpings OK                       11:34 
   16031           Christer Östlund          Strängnäs-Malmby OL                11:37 
  306684           Torgny Toresson           Södertälje-Nykvarn OF              11:40 
  212517           Göran Isaksson            Nyköpings OK                       11:43 
  264672           Mikael Kindborn           OK Hällen                          11:46 
   29700           Stefan Karlsson           Södertälje-Nykvarn OF              11:49 
   19586           Per Skoog                 Katrineholms OK                    11:52 



H40  (17)    3700 m                                       

  306417           Håkan Olofsson            Ärla IF                            10:57 
   10508           Magnus Sterner            Strängnäs-Malmby OL                11:00 
   44312           Urban Larsson             Södertälje-Nykvarn OF              11:03 
  205352           Magnus Hellberg           Eskilstuna OL                      11:06 
   27681           Magnus Andersson          OK Hällen                          11:09 
  650721           Örjan Tingström           OK Klemmingen                      11:12 
  409336           Peter Fors                OK Grip                            11:15 
  691008           Henrik Johnsson           OK Tor                             11:18 
  408792           Stefan Pettersson         Södertälje-Nykvarn OF              11:21 
   30227           Rickard Asplund           Ärla IF                            11:24 
  306918           Johan Scherlin            Nyköpings OK                       11:27 
  417559           Arne Jansson              OK Klemmingen                      11:30 
  304065           Pontus Eriksson           Strängnäs-Malmby OL                11:33 
  355813           Daniel Bergquist          Södertälje-Nykvarn OF              11:36 
  403551           Bengt-Arne Franksson      Eskilstuna OL                      11:39 
  405431           Mikael Larsson            OK Hällen                          11:42 
  259475           Mats Åhman                OK Klemmingen                      11:45 



H35  (8)     4200 m                                       

  204665           Mats Liwell               Södertälje-Nykvarn OF              11:01 
   38408           Mats Edengren             Nyköpings OK                       11:09 
   37546           Örjan Gustafsson          OK Tor                             11:11 
   38295           Lars Bygdén               Södertälje-Nykvarn OF              11:13 
  343518           Magnus Jedar              Åkers IF                           11:15 
  212564           Henrik Haugness           Nyköpings OK                       11:19 
  343211           Johan Mellquist           Eskilstuna OL                      11:21 
  234930           Niklas Henriksson         Södertälje-Nykvarn OF              11:23 



H21  (31)    5000 m                                       

  760805           Anders Axelsson           Södertälje-Nykvarn OF              10:46 
  870226           Niklas Serrander          Södertälje-Nykvarn OF              10:48 
  860814           John Fredriksson          Södertälje-Nykvarn OF              10:50 
  880928           Anton Östlin              Södertälje-Nykvarn OF              10:52 
  880826           Petter Eriksson           Södertälje-Nykvarn OF              10:54 
   15468           Olof Smitt                Södertälje-Nykvarn OF              10:56 
   43142           Anders Axling             Södertälje-Nykvarn OF              10:58 
  421870           Erik Åhlin                OK Måsen                           11:00 
  770524           Per Öberg                 OK Hällen                          11:02 
  731019           Björn Widén               Södertälje-Nykvarn OF              11:04 
  580008           Erik Pettersson           Nyköpings OK                       11:06 
   18597           Tobias Kjell              OK Hällen                          11:08 
  820900           Isak Bergman              Södertälje-Nykvarn OF              11:10 
  501778           Emil Andersson            Ärla IF                            11:12 
   27648           Torbjörn Svensk           OK Hällen                          11:14 
   51252           Tomas Håkansson           Södertälje-Nykvarn OF              11:16 
  580010           Per Ek                    Nyköpings OK                       11:18 
  830211           Robbin Kantarp            OK Hällen                          11:20 
  610910           Pål Skogtjärn             Södertälje-Nykvarn OF              11:22 
  770707           Daniel Eklund             Strängnäs-Malmby OL                11:24 
  259197           Björn Wistrand            OK Hällen                          11:26 
   27592           Daniel Olsen              Södertälje-Nykvarn OF              11:28 
  840808           Per Carlborg              Nyköpings OK                       11:30 
  580003           Oskar Carlborg            OK Hällen                          11:32 
  790409           Martin Lampinen           Södertälje-Nykvarn OF              11:34 
  870829           Patrik Lind               Ärla IF                            11:36 
   39697           Tomas Lundström           OK Hällen                          11:38 
  306670           Mats Hellstadius          Södertälje-Nykvarn OF              11:40 
  259351           Andreas Davidsson         OK Klemmingen                      11:42 
  830312           Jonas Engström            OK Hällen                          11:44 
   29689           Daniel Tjernberg          Södertälje-Nykvarn OF              11:46 



H20  (5)     4200 m                                       

  580009     101   Emil Blomberg             Nyköpings OK                       11:34 
  901126     102   Emil Hammarström          OK Hällen                          11:36 
  355811     103   Tobias Toresson           Södertälje-Nykvarn OF              11:38 
  352477     104   Anders Granberg           OK Klemmingen                      11:40 
  405438     105   Tommy Söderberg           OK Hällen                          11:42 



H18  (14)    3800 m                                       

  910118     111   Tobias Olofsson-Bierfeldt Ärla IF                            10:53 
  910915     112   Adam Hellstadius          OK Hällen                          10:55 
  531808     113   Linus Ericson             Södertälje-Nykvarn OF              10:57 
  264677     114   Fredrik Carlsson          OK Hällen                          10:59 
  911120     115   Tim Sundbüe               Strängnäs-Malmby OL                11:01 
  341506     116   Erik Andersson            Katrineholms OK                    11:03 
  910125     117   Christian Tingström       OK Klemmingen                      11:05 
  910528     118   Henning Hall              Nyköpings OK                       11:07 
  920523     119   Gustav Karlsson           Katrineholms OK                    11:09 
  910227     120   Tim Bjärengren            OK Hällen                          11:11 
  920503     121   Eric Börjeskog            OK Tor                             11:13 
  910607     122   Anton Sundin              Strängnäs-Malmby OL                11:15 
  762456     123   Max Molitor               Katrineholms OK                    11:17 
  342580     124   Edvard Davidsson          OK Klemmingen                      11:19 



H16  (19)    3600 m                                       

  930421     131   Daniel Wejås              Nyköpings OK                       11:23 
  229657     132   Richard Söderholm         Strängnäs-Malmby OL                11:25 
  212524     133   Simon Strömberg           Nyköpings OK                       11:27 
  407254     134   Daniel Nilsson            Nyköpings OK                       11:29 
  940801     135   Niklas Gustafsson         Strängnäs-Malmby OL                11:31 
  253977     136   Jonas Ehn                 Södertälje-Nykvarn OF              11:33 
  205012     137   Arvid Segerström          Nyköpings OK                       11:35 
  930702     138   Oscar Vagman              OK Klemmingen                      11:37 
  205326     139   Julius Ising              Trosabygdens OK                    11:39 
  930721     140   Anton Bergström           Nyköpings OK                       11:41 
  256498     141   Mårten Winkler            Strängnäs-Malmby OL                11:43 
  204655     142   Jonas Borg                Södertälje-Nykvarn OF              11:45 
  930022     143   Gustaf Onsbring Gustafson Eskilstuna OL                      11:47 
  940128     144   Didrik Hall               Nyköpings OK                       11:49 
  930326     145   Conrad Tingström          OK Klemmingen                      11:51 
  940929     146   Torsten Molitor           Katrineholms OK                    11:53 
  930614     147   Lennart Johansson         Nyköpings OK                       11:55 
  940614     148   Jens Sundbüe              Strängnäs-Malmby OL                11:57 
  930216     149   Oskar Ek-Larsson          Södertälje-Nykvarn OF              11:59 



H14  (13)    3100 m                                       

  344620     151   Alexander Pettersson      Eskilstuna OL                      10:57 
  253997     152   Martin Karlsson           Södertälje-Nykvarn OF              10:59 
  304081     153   Martin Norrman            Eskilstuna OL                      11:01 
  253934     154   Joakim Andén              Södertälje-Nykvarn OF              11:03 
  306443     155   Oskar Karlsson            Ärla IF                            11:05 
  950206     156   Håkan Palm                OK Klemmingen                      11:07 
  212583     157   Oliver Nilsson            Nyköpings OK                       11:09 
  229675     158   Theo Östlund              Strängnäs-Malmby OL                11:11 
  355086     159   Kristoffer Pettersson     OK Hällen                          11:13 
  253964     160   Marcus Grahn              Södertälje-Nykvarn OF              11:15 
  961104     161   Erik Molitor              Katrineholms OK                    11:17 
  431131     162   Julius Bjällhage          OK Tor                             11:19 
  212516     163   Hugo Segerström           Nyköpings OK                       11:21 



H12  (20)    2400 m                                       

  253905           Christopher Brennan       Södertälje-Nykvarn OF              11:15 
  429729           Johan Hagströmer          OK Klemmingen                      11:17 
  344667           Mikael Kullås             Södertälje-Nykvarn OF              11:19 
  306775           Emil Sotkasiira           Katrineholms OK                    11:21 
  334327           Wilhelm Eriksson          Ärla IF                            11:23 
  341528           Alfons Davidsson          OK Klemmingen                      11:25 
  343438           Gustaf Sundbüe            OK Hällen                          11:27 
  972711           Jesper Sjöblom            Södertälje-Nykvarn OF              11:29 
  980125           Albin Larsson             Katrineholms OK                    11:31 
  344608           Douglas Persson           Eskilstuna OL                      11:33 
  245775           Simon Larsson             OK Hällen                          11:35 
  344661           Patrik Roos               Södertälje-Nykvarn OF              11:37 
  433635           Oskar Engman              Nyköpings OK                       11:39 
  227277           Simon Jansson-Järpling    OK Klemmingen                      11:41 
  355100           Rasmus Öberg              OK Hällen                          11:43 
  344665           Emanuel Källgren          Södertälje-Nykvarn OF              11:45 
  341625           Axel Jonsson              Kjula IF                           11:47 
  981020           Jesper Hedar              Eskilstuna OL                      11:49 
  435752           Arvid Linder              OK Hällen                          11:51 
  204648           Isak Chalkias             Södertälje-Nykvarn OF              11:53 



H10  (15)    2100 m                                       

  334335           Pontus Olofsson Bierfeldt Ärla IF                            11:10 
  306769           Melker Gustavsson         Katrineholms OK                    11:12 
  435746           Sebastian Eriksson        OK Hällen                          11:14 
  212522           Philip Carlsson           Nyköpings OK                       11:16 
  435787           Adam Wilson               OK Klemmingen                      11:18 
  205010           Jacob Wadman              Nyköpings OK                       11:20 
  362075           Felix Lindell Öhman       OK Måsen                           11:22 
  253955           David Borg                Södertälje-Nykvarn OF              11:24 
  253625           Ludvig Ek                 Nyköpings OK                       11:26 
  435748           David Bergstrand          OK Hällen                          11:28 
  212515           William Nilsson           Nyköpings OK                       11:30 
  208083           Gustav Johnsson           OK Tor                             11:32 
  204923           Pontus Lindberg           OK Klemmingen                      11:34 
  212526           Carl Carlsson             Nyköpings OK                       11:36 
  253981           Erik Wigle                Södertälje-Nykvarn OF              11:38 



D70  (4)     2100 m                                       

  417450           Karin Lexell              OK Klemmingen                      11:13 
  351005           Dagny Andersson           OK Tjärnen                         11:15 
  205043           Karin Carlsson            Nyköpings OK                       11:17 
   38183           Harriet Karlsson          OK Grip                            11:19 



D65  (4)     2200 m                                       

  205052           Wiwi-Anne Nilsson         Nyköpings OK                       11:00 
  355821           Evy Nord                  Södertälje IF                      11:02 
  423370           Monica Lindkvist Möller   Södertälje-Nykvarn OF              11:04 
  431083           Solveig Tjernberg         Södertälje IF                      11:06 



D60  (10)    2200 m                                       

   29693           Karin Almström            Södertälje-Nykvarn OF              11:10 
  602482           Louise-Marie Nilsson      OK Klemmingen                      11:12 
  409813           Sonja Jedar               Åkers IF                           11:14 
  205045           Inga Johansson            Nyköpings OK                       11:16 
   37478           Vivianne Holgersson       OK Måsen                           11:18 
  409814           Evy Jansson               Åkers IF                           11:20 
   16932           Ulla Lindell              OK Hällen                          11:22 
   27076           Kerstin Frenckner         Södertälje-Nykvarn OF              11:24 
  409815           Margareta Jönsson         Åkers IF                           11:26 
   38884           Berit Edengren            Nyköpings OK                       11:28 



D55  (9)     2200 m                                       

  264347           Irene Gustafsson          OK Måsen                           11:30 
  259473           Kerstin Palm              Kjula IF                           11:32 
   36655           Titti Bergendahl          OK Måsen                           11:34 
  202480           Monika Eriksson           OK Klemmingen                      11:36 
  259483           Kerstin Andersson         OK Hällen                          11:38 
   52392           Karin Gustavsson          Strängnäs-Malmby OL                11:40 
  259172           Inger Onsbring            Eskilstuna OL                      11:42 
  510615           Christina Karlsson        OK Hällen                          11:44 
   25666           Birgitta Påledal          Strängnäs-Malmby OL                11:46 



D50  (9)     2700 m                                       

   27088           EvaLena Ericson           Södertälje-Nykvarn OF              10:57 
   30354           Margareta Granberg        OK Klemmingen                      11:00 
  262464           Anki Gustafsson           Katrineholms OK                    11:03 
  407291           Vivianne Axton            OK Klemmingen                      11:06 
   38426           Annika Davidsson          OK Klemmingen                      11:09 
   39800           Kristina Hagfalk          OK Hällen                          11:12 
  202485           Margareta Eriksson        OK Klemmingen                      11:15 
  202482           Margareta Näsström        OK Klemmingen                      11:18 
  262462           Agneta Grönlund           Katrineholms OK                    11:21 



D45  (7)     2700 m                                       

  306418           Mona Bierfeldt            Ärla IF                            11:28 
   36729           Pirkko Hammarström        OK Måsen                           11:31 
  242275           Annamari Sjoblom          Södertälje-Nykvarn OF              11:34 
  262468           Barbro Karlsson           Katrineholms OK                    11:37 
   42499           Carina Sundbüe            Strängnäs-Malmby OL                11:40 
  350794           Lotta Grahn               Södertälje-Nykvarn OF              11:43 
  219978           Birgitta Skoglund         OK Roslagen                        11:49 



D40  (13)    3200 m                                       

  229654           Susanne Söderholm         Strängnäs-Malmby OL                10:58 
  405440           Åsa Larsson               OK Hällen                          11:00 
  306682           Anne-Marie Wigle          Södertälje-Nykvarn OF              11:02 
  306909           Eva-Lena Jonsson          Nyköpings OK                       11:04 
    7909           Lotta Stenström           Strängnäs-Malmby OL                11:06 
  409337           Kristina Fors             OK Grip                            11:08 
   37300           Moni Winsnes              Södertälje-Nykvarn OF              11:10 
   37871           Maria Wallström           Nyköpings OK                       11:12 
  306411           Mia Bierfeldt             Ärla IF                            11:14 
  216432           Lena Pettersson           OK Tjärnen                         11:16 
   44313           Anna Ek                   Södertälje-Nykvarn OF              11:18 
  212543           Helena Delvén             Nyköpings OK                       11:20 
  259096           Marie Hedar               Eskilstuna OL                      11:22 



D35  (6)     3200 m                                       

  355890           Eva Holmqvist             OK Tor                             11:28 
   19462           Linda Lövhammer           Strängnäs-Malmby OL                11:30 
  427919           Ingela Liwell             Södertälje-Nykvarn OF              11:32 
   25351           Anna Nyström              Eskilstuna OL                      11:34 
  710621           Jeanette Enckell          Södertälje-Nykvarn OF              11:36 
  302290           Cecilia Johnsson          OK Tor                             11:38 



D21  (16)    3800 m                                       

  820203           Lina Persson              Södertälje-Nykvarn OF              11:25 
  212547           Sofia Sundström           Nyköpings OK                       11:27 
   47218           Sara Levén                Södertälje-Nykvarn OF              11:29 
  801216           Johanna Svensson          OK Hällen                          11:31 
  820723           Emma Andersson            Ärla IF                            11:33 
  840310           Ingela Hagfalk            OK Hällen                          11:35 
   43777           Marika Nylund Ek          Nyköpings OK                       11:37 
  760507           Kristina Almström         Södertälje-Nykvarn OF              11:39 
  427924           Jenny Källman             OK Hällen                          11:41 
  212097           Ellinor Fransson          Ärla IF                            11:43 
  264142           Theres Johansson          OK Måsen                           11:45 
  820407           Johanna Gunnarsson        OK Hällen                          11:47 
  205029           Sandra Edhager            Nyköpings OK                       11:49 
  501859           Katarina Borg             Södertälje-Nykvarn OF              11:51 
  790129           Sara Öberg                OK Hällen                          11:53 
  830406           Linn Bjurström            Domnarvets GOIF                    11:57 



D20  (4)     3200 m                                       

  890300       1   Ida Hedman                OK Hällen                          11:01 
  902785       2   Julia Davidsson           OK Klemmingen                      11:05 
  900519       3   Annie Westlin             OK Måsen                           11:09 
  259267       4   Elin Pramlid              OK Klemmingen                      11:13 



D18  (12)    3200 m                                       

  405430      11   Johanna Bernhardsson      OK Hällen                          11:37 
  212553      12   Klara Tollmar             Nyköpings OK                       11:39 
  355899      13   Frida Unelid              Eskilstuna OL                      11:41 
  920402      14   Kajsa Hammarström         OK Hällen                          11:43 
  212594      15   Kristin Hylander          Nyköpings OK                       11:45 
  405798      16   Sandra Karlsson-Bierfeldt Ärla IF                            11:47 
  910309      17   Lovisa Onsbring Gustafson Eskilstuna OL                      11:49 
  910218      18   Julia Bergström           Nyköpings OK                       11:51 
  259048      19   Hanna Pramlid             OK Klemmingen                      11:53 
  202407      20   Natalie Josefsson         OK Hällen                          11:55 
  212592      21   Ida Hylander              Nyköpings OK                       11:57 
  306436      22   Lisa Andersson            Ärla IF                            11:59 



D16  (19)    3100 m                                       

  352472      31   Ebba Askeljung            OK Klemmingen                      10:56 
  205001      32   Sofia Aldén               Nyköpings OK                       10:58 
  227211      33   Lovisa Svensson           OK Klemmingen                      11:00 
  941115      34   Beatrice Huhta            OK Måsen                           11:02 
  205323      35   Lina Westlund             Trosabygdens OK                    11:04 
  405795      36   Bettina Hoelgaard         Ärla IF                            11:06 
  405436      37   Tea Lindmark              OK Hällen                          11:08 
  940507      38   Siri Jeppsson             Katrineholms OK                    11:10 
  341620      39   Lisa Ehn                  Kjula IF                           11:12 
  930604      40   Julia Scherlin            Nyköpings OK                       11:14 
  253930      41   Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF              11:16 
  343357      42   Ida Nilsson               OK Grip                            11:18 
  660119      43   Ida Wadman                Katrineholms OK                    11:20 
  226021      44   Tove Sahl Paavo           OK Klemmingen                      11:22 
  930330      45   Therese Huhta             OK Måsen                           11:24 
  409596      46   Johanna Ljungberg         Trosabygdens OK                    11:26 
  405790      47   Sofie Karlsson            Ärla IF                            11:28 
  264542      48   Linnéa Hultman            OK Hällen                          11:30 
  937264      49   Jenny Skoog               Katrineholms OK                    11:32 



D14  (18)    2600 m                                       

  248881      51   Julia Wadman              Nyköpings OK                       11:25 
  253951      52   Klara Andén               Södertälje-Nykvarn OF              11:27 
  212590      53   Amanda Scherlin           Nyköpings OK                       11:29 
  334334      54   Sophie Eriksson           Ärla IF                            11:31 
  355097      55   Ebba Lindmark             OK Hällen                          11:33 
  341624      56   Anna Ehn                  Kjula IF                           11:35 
  348311      57   Ronja de Boer             Nyköpings OK                       11:37 
  960924      58   Sara Magnusson            OK Måsen                           11:39 
  253907      59   Jeanette Jönsson Hellstad Södertälje-Nykvarn OF              11:41 
  243845      60   Linnea Wejås              Nyköpings OK                       11:43 
  956883      61   Karin Karlsson            Katrineholms OK                    11:45 
   51253      62   Julia Sundbüe             OK Hällen                          11:47 
  553363      63   Ebba Jansson-Järpling     OK Klemmingen                      11:49 
   43054      64   Louise Bergström          Nyköpings OK                       11:51 
  960104      65   Anna Kindlundh            Trosabygdens OK                    11:53 
  253946      66   Sofia Ehn                 Södertälje-Nykvarn OF              11:55 
  212520      67   Amanda Delvèn             Nyköpings OK                       11:57 
  229299      68   Nathalie Andersson        Strängnäs-Malmby OL                11:59 



D12  (10)    2400 m                                       

  227074           Agnes Westlund            Trosabygdens OK                    11:01 
  334330           Ellinor Karlsson          Ärla IF                            11:03 
  355081           Rebecka Pettersson        OK Hällen                          11:05 
  355815           Alva Bergquist            Södertälje-Nykvarn OF              11:07 
  229212           Lisa Eriksson             Strängnäs-Malmby OL                11:09 
  214858           Alva Rasmussen            Nyköpings OK                       11:11 
  405799           Anna Carlsson             Ärla IF                            11:13 
  245791           Moa Lindmark              OK Hällen                          11:15 
  341598           Jonna Fors                OK Grip                            11:17 
  437011           Norea Östlund             Strängnäs-Malmby OL                11:19 



D10  (18)    2100 m                                       

  342893           Rebecca Winsnes           Södertälje-Nykvarn OF              11:05 
  344655           Mikkeline Holgersson      Södertälje-Nykvarn OF              11:11 
  426278           Linnéa Carlsson           OK Hällen                          11:13 
  253976           Ellen Bergquist           Södertälje-Nykvarn OF              11:15 
  229263           Anna Eriksson             Strängnäs-Malmby OL                11:17 
  341251           Emma Johnsson             OK Tor                             11:19 
  306431           Sofie Ohlsson             Ärla IF                            11:21 
  435755           Nora Stålberg             OK Hällen                          11:23 
  341525           Heidi Fors                OK Grip                            11:25 
  409504           Nora Englund              OK Klemmingen                      11:27 
  306771           Maja Olofsson             Katrineholms OK                    11:29 
  245726           Linnéa Gustafsson         OK Hällen                          11:31 
  264354           Josefin Karlsson          OK Måsen                           11:35 
  205341           Wilma Oscarsson           Trosabygdens OK                    11:37 
  435744           Frida Zeijlon             OK Hällen                          11:39 
  344653           Jessica Grahn             Södertälje-Nykvarn OF              11:41 
  204924           Wilma Sihlen              OK Klemmingen                      11:43 
  212544           Linnea Nilsson            Nyköpings OK                       11:45 



U3  (2)      2400 m                           Start: 11:0 

  991221           Rasmus Wallström          Nyköpings OK                       11:00 
  205348           Oskar Johansson           Trosabygdens OK                    11:00 



U2  (11)     2100 m                           Start: 11:0 

  205018           Oscar Haugness            Nyköpings OK                       11:00 
  212509           Signe Nilsson             Nyköpings OK                       11:00 
  409857           Love Rasmussen            Nyköpings OK                       11:00 
  205338           Kaya Strömdahl            Trosabygdens OK                    11:00 
  344592           Malte Lindell             Trosabygdens OK                    11:00 
  344593           Nils Lindell              Trosabygdens OK                    11:00 
  344591           Nils Westlund             Trosabygdens OK                    11:00 
  409602           Bobo Rengfeldt            Trosabygdens OK                    11:00 
  205347           Sandra Johansson          Trosabygdens OK                    11:00 
  344611           Casper Hedar              Eskilstuna OL                      11:00 
  431135           Ludvig Holmqvist          OK Tor                             11:00 



U1  (6)      2100 m                           Start: 11:0 

  435747           Beatrice Eriksson         OK Hällen                          11:00 
  427923           Oskar Källman             OK Hällen                          11:00 
  264673           Hugo Kindborn             OK Hällen                          11:00 
  205020           Sarah Delvén              Nyköpings OK                       11:00 
  245786           Linn Öberg                OK Hällen                          11:00 
  306420           Malin Olofsson-Bierfeldt  Ärla IF                            11:00 



INSKOLNING   2100 m                           Start: 11:0 

  306540           Alice Ek                  Nyköpings OK                       11:00 
  991230           Emil Wallström            Nyköpings OK                       11:00 
  264680           Vilgot Englund            OK Klemmingen                      11:00 
  421867           Tobias Sjöstedt           OK Måsen                           11:00 
  306430           Mathias Ohlsson           Ärla IF                            11:00 
  205019           Hannes Hultgren           Nyköpings OK                       11:00 
                   Alex Lindgren             Nyköpings OK                       11:00 
  205025           Odin Ek                   Nyköpings OK                       11:00