Natt DM Sörmlandlö 2005-08-27 16:02
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

 Pl Namn                 Klubb                   Tid 



H70  (4/4)     Preliminär resultatlista 

  1 Göran Larsson        Södertälje-Nykvar     47:53 
  2 Nils Johansson       OK Tjärnen            59:44 
  3 Ingvar Törnström     Södertälje-Nykvar   1:04:51 

    Sten Svensson        Ärla IF            Ej godk. 



H65  (6/6)     Preliminär resultatlista 

  1 Lars Johansson       Södertälje-Nykvar     46:42 
  2 Lars I Johansson     OK Tor                50:36 
  3 Sune Lindell         OK Hällen             51:34 
  4 Jan-Olof Gust        Katrineholms OK       54:55 
  5 Gunnar Eriksson      Södertälje IF         57:08 
  6 Lars Nord            Södertälje-Nykvar   1:00:19 



H60  (8/8)     Preliminär resultatlista 

  1 Arne Ek              Nyköpings OK          47:17 
  2 Leif Jansson         Eskilstuna OL         52:03 
  3 Bertil Granberg      OK Klemmingen         57:29 
  4 Kjell Nilsson        OK Klemmingen         57:33 
  5 Jouko O Pajulampi    OK Tjärnen          1:02:38 
  6 Kjell Blomberg       IK Standard         1:04:08 

    Bengt Mattiasson     Södertälje-Nykvar  Ej godk. 
    Arne Karlsson        OK Tor             ej start 



H55  (9/9)     Preliminär resultatlista 

  1 Hans-Ove Eriksson    Nyköpings OK        1:05:23 
  2 Olle Arman           Nyköpings OK        1:20:43 
  3 Stig Landstorp       OK Tor              1:28:35 

    Inge Löwegren        Katrineholms OK    Ej godk. 
    Hans Öberg           OK Hällen          Ej godk. 
    Gunnar Carlén        OK Måsen           Ej godk. 
    Tomas Norlén         Södertälje-Nykvar  Ej godk. 
    Christer Andén       Södertälje-Nykvar  Ej godk. 
    Göran Davidsson      OK Klemmingen      ej start 



H50  (7/7)     Preliminär resultatlista 

  1 Kent Bergendahl      Nyköpings OK          57:59 
  2 Knut-Åke Hallebro    OK Klemmingen         58:59 
  3 Peter Westman        Nyköpings OK        1:15:52 
  4 Lennart Lundquist    OK Nalle            1:18:06 
  5 Lars-Gunnar Andén    Södertälje-Nykvar   1:21:30 
  6 Per Molin            Södertälje-Nykvar   1:31:12 

    Ove Ericsson         Nyköpings OK       Ej godk. 



H45  (13/13)   Preliminär resultatlista 

  1 Mats Hall            Nyköpings OK          51:57 
  2 Ingvar Blomberg      Nyköpings OK          53:29 
  3 Stefan Westlin       OK Måsen              57:34 
  4 Tomas Andersson      OK Tor                59:07 
  5 Bertil Gustavsson    Södertälje-Nykvar   1:02:42 
  6 Stefan Persson       Södertälje-Nykvar   1:05:57 
  7 Tore Eklund          Södertälje-Nykvar   1:07:05 
  8 Ulf Hylander         Nyköpings OK        1:11:38 
  9 Tord Jansson         Södertälje-Nykvar   1:17:22 
 10 Björn Bentevik       Nyköpings OK        1:27:21 

    Christer Serrander   Södertälje-Nykvar  Ej godk. 
    Kent Nyberg          Södertälje-Nykvar  Ej godk. 
    Per Friberg          Ärla IF            ej start 



H40  (10/10)   Preliminär resultatlista 

  1 Mats Sundbüe         Strängnäs-Malmby O    58:20 
  2 Anders Eriksson      OK Hällen             58:51 
  3 Lennart Borg         Södertälje-Nykvar   1:04:48 
  4 Håkan Pantzar        Eskilstuna OL       1:07:52 
  5 Johan Scherlin       Nyköpings OK        1:11:41 
  6 Jan Viklund          Eskilstuna OL       1:32:15 

    Björn Winnberg Perss Katrineholms OK    Ej godk. 
    Magnus Freij         OK Måsen           Ej godk. 
    Johan Hammarström    OK Måsen           Ej godk. 
    Mats Heldt           Södertälje-Nykvar  ej start 



H35  (7/7)     Preliminär resultatlista 

  1 Urban Larsson        Södertälje-Nykvar   1:17:59 
  2 Henrik Johnsson      OK Tor              1:27:21 
  3 Ingemar Magnusson    OK Måsen            1:27:26 
  4 Patrik Blomberg      IK Standard         1:35:08 
  5 Bengt-Arne Franksson Eskilstuna OL       1:40:07 
  6 Sven-Anders Melin    Södertälje-Nykvar   1:42:51 

    Per Morelius         Nyköpings OK       Ej godk. 



H21  (13/13)   Preliminär resultatlista 

  1 Jonn Are Myhren      Södertälje-Nykvar   1:24:57 
  2 Martin Lampinen      Södertälje-Nykvar   1:24:58 
  3 Fredrik Norman       Södertälje-Nykvar   1:27:46 
  4 Isak Bergman         Södertälje-Nykvar   1:27:47 
  5 Per Carlborg         Nyköpings OK        1:33:46 
  6 Anders Axling        Södertälje-Nykvar   1:37:07 
  7 Magnus Grahn         Södertälje-Nykvar   1:37:16 
  8 Niklas Henriksson    Södertälje-Nykvar   1:47:40 
  9 David Emanuelsson    Eskilstuna OL       2:07:12 

    Jonas Engström       OK Hällen          Ej godk. 
    Oskar Carlborg       Nyköpings OK       ej start 
    Mats Edengren        Nyköpings OK       ej start 
    Anders Lindkvist     Södertälje-Nykvar  ej start 



H18  (14/14)   Preliminär resultatlista 

  1 Emil Andersson       Ärla IF               53:20 
  2 Niklas Olofsson-Bier Ärla IF               57:21 
  3 Erik Blomberg        Nyköpings OK          58:18 
  4 Tomas Reibring       Nyköpings OK          59:14 
  5 Patrik Lind          OK Tor              1:01:13 
  6 Oscar Arman          Nyköpings OK        1:01:59 
  7 Erik Pettersson      Nyköpings OK        1:06:24 
  8 Henning Onsbring Gus Eskilstuna OL       1:11:38 
  9 Emil Hyttinen        Eskilstuna OL       1:14:57 

    Alexander Blomberg   Nyköpings OK       Ej godk. 
    Joel Hellsten        OK Klemmingen      Ej godk. 
    Christofher Ramström Strängnäs-Malmby O Ej godk. 
    Simon Freij          Nyköpings OK       ej start 
    Niklas Serrander     Södertälje-Nykvar  ej start 



H16  (15/15)   Preliminär resultatlista 

  1 Thomas Werme         Södertälje-Nykvar     46:38 
  2 Carl Carlsson        Ärla IF               50:22 
  3 Oliver Freij         OK Måsen              54:42 
  4 Per Pettersson       Nyköpings OK          56:47 
  5 Carl-Johan Högberg   Eskilstuna OL         58:26 
  6 Christoffer Johansso OK Måsen            1:01:06 
  7 Karl Larsson         OK Klemmingen       1:02:28 
  8 Anders Granberg      OK Klemmingen       1:03:49 
  9 Emil Hammarström     OK Måsen            1:06:01 
 10 Sebastian Runander   Trosabygdens OK     1:06:08 
 11 Gustav Sparr         Eskilstuna OL       1:10:05 
 12 Emil Pantzar         Eskilstuna OL       1:11:43 

    Johan Hartikainen    Katrineholms OK    Ej godk. 
    Tommy Söderberg      OK Hällen          Ej godk. 
    Pär Johansson        Ärla IF            Ej godk. 



H14  (14/14)   Preliminär resultatlista 

  1 Christian Tingström  OK Klemmingen         29:11 
  2 Tim Sundbüe          Strängnäs-Malmby O    29:33 
  3 Tim Bjärengren       OK Hällen             30:51 
  4 Marcus Ramström      Strängnäs-Malmby O    31:02 
  5 Anders Wadman        Katrineholms OK       31:34 
  6 Henning Hall         Nyköpings OK          33:43 
  7 Anton Sundin         Strängnäs-Malmby O    36:29 
  8 Eric Carlsson        Ärla IF               37:56 
  9 Linus Ericson        Södertälje-Nykvar     38:00 
 10 Eric Börjeskog       OK Tor                39:53 
 11 Magnus Fransson      Ärla IF               40:21 
 12 Olle Florell         Trosabygdens OK       41:57 
 13 Niklas Vedin         Södertälje-Nykvar     44:04 
 14 Tobias Olofsson-Bier Ärla IF               45:03 



H12  (13/13)   Preliminär resultatlista 

  1 Daniel Wejås         Nyköpings OK          19:41 
  2 Didrik Hall          Nyköpings OK          20:29 
  3 Eddie Klemets        OK Tor                23:26 
  4 Jonas Borg           Södertälje-Nykvar     23:41 
  5 Petter Sundin        Strängnäs-Malmby O    24:30 
  6 Conrad Tingström     OK Klemmingen         25:10 
  7 Oskar Ek-Larsson     Södertälje-Nykvar     25:17 
  8 Anton Bergström      Nyköpings OK          26:28 
  9 Lennart Johansson    Nyköpings OK          27:58 
 10 Oscar Vagman         OK Klemmingen         29:25 
 11 Lukas Karlsson       Vingåkers OK          31:33 
 12 Jens Sundbüe         Strängnäs-Malmby O    32:16 
 13 Rasmus Vedin         Södertälje-Nykvar     44:39 



H10  (2/2)     Preliminär resultatlista 

  1 Johan Ek-Larsson     Södertälje-Nykvar     29:31 

    Tore Gustavsson      Nyköpings OK       ej start 



D60  (2/2)     Preliminär resultatlista 

  1 Evy Nord             Södertälje IF         47:36 
  2 Inga Johansson       Nyköpings OK          48:49 



D55  (2/2)     Preliminär resultatlista 

  1 Louise-Marie Nilsson OK Klemmingen         55:12 
  2 Ulla Lindell         OK Hällen           1:05:10 



D50  (3/3)     Preliminär resultatlista 

  1 Inger Onsbring       Eskilstuna OL       1:02:51 
  2 Margareta Granberg   OK Klemmingen       1:10:08 

    Karin Öberg          OK Hällen          Ej godk. 



D45  (3/3)     Preliminär resultatlista 

  1 Agneta Grönlund      Katrineholms OK       58:33 
  2 Kristina Hagfalk     OK Hällen           1:03:06 

    Eva-Lena Ericson     Södertälje-Nykvar  ej start 



D40  (4/4)     Preliminär resultatlista 

  1 Mona Bierfeldt       Ärla IF               57:42 
  2 Mia Bierfeldt        Ärla IF             1:02:33 
  3 Lena Pettersson      Nyköpings OK        1:11:05 

    Eva Ramvall          Södertälje-Nykvar  ej start 



D21  (5/5)     Preliminär resultatlista 

  1 Johanna Svensson     OK Hällen             58:19 
  2 Emma Öberg           OK Hällen           1:02:56 
  3 Johanna Gunnarsson   OK Hällen           1:09:05 
  4 Lovisa Westbom       Södertälje-Nykvar   1:27:44 

    Ingela Hagfalk       OK Hällen          Ej godk. 



D20  (2/2)     Preliminär resultatlista 

  1 Matilda Davidsson    OK Klemmingen       1:11:56 

    Therese Bentevik     Nyköpings OK       Ej godk. 



D16  (9/9)     Preliminär resultatlista 

  1 Elin Pramlid         OK Klemmingen         50:54 
  1 Julia Davidsson      OK Klemmingen         50:54 
  3 Caroline Seger       Eskilstuna OL       1:08:26 
  4 Emelie Bertling      Eskilstuna OL       1:15:41 

    Camilla Johansson    OK Hällen          Ej godk. 
    Ida Hedman           OK Hällen          Ej godk. 
    Annie Westlin        OK Måsen           Ej godk. 
    Lisa Hallberg        Strängnäs-Malmby O Ej godk. 
    Sofia Ek-Larsson     Södertälje-Nykvar  ej start 



D14  (12/12)   Preliminär resultatlista 

  1 Lisa Karlsson        Vingåkers OK          29:41 
  2 Lovisa Onsbring Gust Eskilstuna OL         29:53 
  3 Lisa Andersson       Ärla IF               30:09 
  4 Ida Hylander         Nyköpings OK          31:37 
  5 Linnea Nord          Trosabygdens OK       32:03 
  6 Kristin Hylander     Nyköpings OK          35:23 
  7 Julia Bergström      Nyköpings OK          35:41 
  8 Sofia Grawé          Ärla IF               36:08 
  9 Hanna Pramlid        OK Klemmingen         37:14 
 10 Kajsa Hammarström    OK Måsen              38:02 
 11 Sandra Karlsson-Bier Ärla IF               40:17 

    Anja Johansson       Nyköpings OK       ej start 



D12  (2/2)     Preliminär resultatlista 

  1 Therese Huhta        OK Måsen              29:33 
  2 Beatrice Huhta       OK Måsen              40:09 



Öppen 2  (8/8) Preliminär resultatlista 

  1 Maja Florell         Trosabygdens OK       30:45 
  2 Klara Lindell        Trosabygdens OK       30:48 
  3 Rebecca Bäck         Trosabygdens OK       30:51 
  4 Lina Westlund        Trosabygdens OK       31:55 
  5 Maja Lindell         Trosabygdens OK       34:12 
  6 Lovisa Bohlin        Trosabygdens OK       34:22 
  7 Pia Westlin          OK Måsen              43:22 

    Sara Österholm       Trosabygdens OK    Ej godk. 



Öppen 4  (4/4) Preliminär resultatlista 

  1 Örjan Tingström      OK Klemmingen         39:10 
  2 Niklas Bergström     Vingåkers OK          46:12 
  3 Alexander Sparr      Eskilstuna OL         51:32 
  4 Krister Johansson    OK Måsen              54:20 



Öppen 8  (1/1) Preliminär resultatlista 

  1 Lars G Andersson     OK Hällen           1:31:49 



Öppen 9  (2/2) Preliminär resultatlista 

  1 Peter Fitger         Solna OK            1:40:04 

    Tomas Lundström      Västerås SOK       Ej godk. 



Öppen 10  (1/1 Preliminär resultatlista 

  1 Anders Axelsson      Södertälje-Nykvar   1:17:46